راهنمای خرید کیسه کامپوزیت

راهنمای خرید کیسه کامپوزیت

کیسه کامپوزیت یکی از گزینه‌های بسیار مناسب برای بسته‌بندی محصولات مختلفی مانند مواد غذایی، خوراک دام، مواد معدنی و ... است. از مزایای اصلی این بسته‌بندی می‌توان به هزینه پایین و کیفیت آن اشاره کرد که بسیاری از شرکت‌های تولیدی را به خود جذب کرده است. این کیفیت به همراه تنوع در چاپ و نوع دوخت سبب شده که کیسه کامپوزیت نسبت به گزینه‌های دیگری چون گونی‌ها و سایر کیسه‌ها، محبوبیت بیشتری داشته باشد.

کیسه‌های کامپوزیت تنوع زیادی دارند و در انواع سایز، تراکم، در چندین رنگ مختلف و با قابلیت دسته پانچ، نبست به نیاز مصرف‌کننده تولید می‌شوند. این کیسه‌ها برای بسته‌بندی محصولات مختلفی مانند کنستانتره، بذر و کود، گرانول، مواد غذایی (حبوبات، چای، برنج و ...)، خوراک دام و طیور، پودرهای مکانیزه، مواد معدنی، بنتونیت، مواد شیمیایی، چسب کاشی، فسفات‌ها، سولفات‌ها، پیگمنت‌ها، کربنات‌ها، مواد دارویی، پودر شیر خشک و ... به کار می‌روند. با وجود چنین کیسه‌هایی دیگر نیازی نیست که مواد دارویی در داخل بسته‌های آلومینیومی قرار بگیرند.

 

ویژگی‌های کلی کیسه کامپوزیت

 • کیسه کامپوزیت نسبت به فشار مقاومت بالایی دارد.
 • فناوری جدید کیسه‌های کامپوزیت را به محصولی بدون درز، ضد رطوبت، ضد نور، ضد بو، آنتی استاتیک، با تنوع رنگ، ضد سایش و لغزش، با برش سرد و گاست تبدیل کرده است.
 • این کیسه‌ها در موارد مختلفی مانند بسته‌بندی محصولات غذایی، بهداشتی، پودرها، چسب کاشی، صنایع لبنی، بذر و کود، فسفات، سولفات، کربنات، خوراک دام و طیور، مواد معدنی و ... در صنایع مختلف در سرتاسر جهان به کار می‌روند.

 

کیسه کامپوزیت چه مزایایی دارد؟

 • ظرفیت بارگیری بین 5 تا 10 کیلوگرم
 • قابلیت چاپ رنگ بالا
 • حمل سریع، جابجایی آسان، ایمنی در برابر رطوبت
 • امکان نگهداری مواد به صورت‌های مختلفی چون روی هم و در کنار هم در انبار
 • امکان تولید سایز سفارشی
 • مقاومت بالا در عین داشتن وزن کم
 • شرکت‌هایی که از دستگاه پرکن استفاده می‌کنند، می‌توانند کیسه کامپوزیت به کار ببرند که سبب بالا بردن سرعت پر کردن می‌شود.
 •  قیمت ارزان‌تر از انواع دیگر کیسه

 

انواع کیسه کامپوزیت

کیسه کامپوزیت سه لایه

کیسه‌های کامپوزیت سه لایه، از یک لایه از جنس پلی پرولین یا P.P و یک لایه از جنس نایلون (PE) و یک لایه از جنس کاغذ بهداشتی تشکیل شده است.

کیسه کامپوزیت چهار لایه

این کیسه‌ها معمولا از 4 قسمت گونی PP، پلی اتیلن PE، کاغذ و پلی اتیلن PE تشکیل شده‌اند. کیسه‌های 4 لایه، مقاومت بالایی دارند و به همین دلیل رطوبت به داخل آن‌ها نفوذ نمی‌کند. همچنین در برابر نور، پرتاب، رطوبت و نفوذ قارچ و باکتری هم مقاوم هستند.

به علاوه، به خاطر داشتن یک لایه بیشتر، استحکام بیشتری هم نسبت به سایر پلاستیک‌های معمولی دارند. بافت کامپوزیت 4 لایه غالبا به دو صورت دوخت نخی و دوخت ته پاکتی است. چاپ هر طرح و رنگی روی این کیسه‌ها امکان‌پذیر است.

قیمت و انواع گونی 

کیسه‌های کامپوزیت با لایه خارجی کاغذ

این کیسه‌ها سه لایه هستند و مقاومت بالایی در مقابل فشار دارند. از دیگر ویژگی‌های آن‌ها هم می‌توان به آنتی استاتیک، ضد رطوبت، ضد نور و بو، ضد لغزش و سایش، قابلیت چاپ رنگ‌های مختلف، برش سرد و گاست، و بدون درز بودن اشاره کرد. از کیسه کامپوزیت با لایه خارجی کاغذ برای بسته‌بندی مواردی چون خوراک آبزیان و دام و طیور، مواد مکمل، مواد معدنی، انواع کود و محصولات کشاورزی، پودر شیر خشک، مواد غذایی و مواد دارویی استفاده می‌شود.

این کیسه‌ها را می‌توان به صورت دهانه والف (والودار) تولید کرد.

کیسه کامپوزیت با لایه داخلی گرافت

کیسه‌هایی که لایه داخلی آن‌ها گرافت است، سه لایه و آنتی باکتریال هستند. مقاومت زیادی در برابر فشار دارند، ضد رطوبت، نور، بو و حرارت داخلی هستند. به علاوه، قابلیت چاپ چندین رنگ روی آن وجود دارد. از کیسه کامپوزیت با لایه داخلی گرافت برای بسته‌بندی محصولات مختلفی چون کود کنستانتره مرغ، مکمل‌ها، مواد ویتامینه آلی و معدنی، انواع کود، بذر و محصولات کشاورزی، مواد شیمیایی و مواد غذایی استفاده می‌شود.

کیسه کامپوزیت با لایه خارجی کاغذ گرافت

از خصیصه‌های اصلی این نوع کیسه می‌توان به سه لایه بودن، مقاومت بالا در برابر فشار، آنتی استاتیک بودن، ضد بو، رطوبت و نور بودن، ضد سایش و لغزش و همنیطور بدون درز بودن آن اشاره کرد. قابلیت چاپ چندین رنگ روی این بسته‌بندی وجود دارد. مواد مختلفی مانند خوراک دام، طیور و آبزیان، مواد مکمل، مواد معدنی، انواع کود و محصولات کشاورزی، مواد شیمیایی، پودر شیر خشک، مواد دارویی و مواد غذایی در این کیسه‌ها قرار داده می‌شوند.

کیسه کامپوزیت با روکش BOPP صدفی

کیسه‌های روکش صدفی، سه لایه هستند و ظاهر شیکی دارند. این کیسه‌ها هم مانند دیگر انواع کیسه کامپوزیت، مقاومت بالایی در برابر فشار دارند و ضد بو، ضد رطوبت و ضد نور هستند. امکان چاپ چندین رنگ مختلف روی این بسته‌بندی‌ها وجود دارد. این کیسه‌ها برای بسته‌بندی محصولاتی چون پودرهای خوراکی، مواد شوینده، مواد غذایی، مواد شیمیایی، انواع کود و محصولات کشاورزی، مواد معدنی و ... به کار می‌روند.

لایه داخلی این کیسه از پلاستیک، لایه میانی آن از لمینت یا پلی اتیلن (PP+PE) و روکش خارجی آن BOPP است. این کیسه‌ها را می‌توان به صورت دهانه والف تولید کرد. بنابراین، به خصوص برای شرکت‌هایی که از دستگاه‌های پرکن استفاده می‌کنند، بسیار مناسب خواهد بود.

کیسه پلی کامپوزیت با دسته P.P

این کیسه‌ها 4 لایه هستند و مقاومت بالایی در برابر فشار دارند. ظاهر آن‌ها نسبت به کیسه‌های دیگر شیک‌تر است و با فناوری نوین، به صورت بدون درز تولید می‌شوند. یکی از ویژگی‌های برتر این کیسه‌ها، سبک بودن و همینطور دسته پلاستیکی قالبی قفل‌شونده است که حمل آن‌ها را ساده‌تر می‌کند.

 

نحوه پر کردن کیسه کامپوزیت

کیسه‌های کامپوزیت را می‌توان به دو روش دستی و اتوماتیک پر کرد.

 

اندازه کیسه کامپوزیت

کیسه‌های کامپوزیت با ابعاد مختلفی تولید می‌شوند. برای مثل عرض 30 تا 60 سانتی‌متر (با 10 سانتی‌متر گاست) و ارتفاع 40 تا 120 سانتی‌متر که بسته به درخواست خریدار می‌تواند متفاوت باشد.

 

0 دیدگاه

دیدگاه شما