راهنمای خرید کیسه توری راشل

راهنمای خرید کیسه توری راشل

همه چیز درباره کیسه توری راشل

در دنیای امروز که صنایع مختلف به دنبال بهترین و با کیفیت‌ترین مواد اولیه و بسته‌بندی‌های مستحکم با قیمت مناسب هستند، آشنایی با انواع مختلف بسته‌بندی‌ها بسیار مفید خواهد بود. بنابراین، در این مقاله، شما را با کیسه راشل، کاربرد و مزایای آن بیشتر آشنا خواهیم کرد. این کیسه یکی از انواع کیسه‌های توری است که بر خلاف دیگر توری‌ها قیمت بسیار مناسبی برای کشاورزان دارد و هزینه تمام شده محصولات آن‌ها را تا حد زیادی پایین می‌آورد.

 

کاربرد کیسه توری راشل

این کیسه‌های کاربردی برای بسته‌بندی محصولات مختلف در صنعت کشاورزی از جمله سیب زمینی، مرکبات، پیاز، انار، کلم، هویج و ... استفاده می‌شوند. باید دقت کنید که به دلیل ماهیت توری بودن این کیسه، برای بسته‌بندی و حمل محصولی چون خرما نمی‌توان از آن استفاده کرد. کیسه‌های راشل معمولا در بسته‌بندی مرکبات محبوبیت زیادی دارند. اما در گذشته، برای حمل مرکبات از جعبه‌های چوبی کوچک و بزرگ استفاده می‌شد که بعد تبدیل به جعبه‌های پلاستیکی شد و حالا نوبت به کیسه‌های توری راشل رسیده است که در بازار عرض اندام کنند.

البته باید گفت که کیسه‌های راشل، در کنار حمل محصولات کشاورزی، گاهی در صنایع دیگر هم مورد استفاده قرار می‌گیرند. مانند بسته‌بندی اسباب‌بازی کودکان.

 

مزایای استفاده از کیسه توری راشل

استفاده از کیسه توری راشل، مزایای زیادی برای مصرف کنندگان دارد که در لیست زیر به برخی از آن‌ها اشاره شده است:

 • بسته‌بندی سهل و آسان
 • تهویه مناسب هوا در درون کیسه و جلوگیری از جمع شدن رطوبت
 • جلوگیری از فساد مواد غذایی
 • استحکام و مقاومت بالا در برابر کشش و پارگی به دلیل ساخته شدن از پلیمر
 • قیمت مناسب برای خریداران و به خصوص کشاورزان
 • شکیل و دارای تنوع رنگ (سبز، بنفش، قرمز، نارنجی، زرد)
 • بسته شدن مناسبِ در کیسه با استفاده از نخ سرکیسه که در قسمت دهانه قرار گرفته است.
 • دارای امنیت و سلامت؛ کیسه‌ها در کیفیت مواد غذایی که حمل می‌کنند، تغییری ایجاد نمی‌کنند. بنابراین، از نظر سلامت نیز مشکلی ندارند و سمی نیستند. به علاوه، این موضوع سبب شده که کیسه راشل، گزینه مناسبی برای بسته‌بندی اسباب‌بازی کودکان نیز باشد.
 • امکان مشاهده کیفیت مواد داخل کیسه راشل به دلیل توری بودن
 • تولید در ابعاد و با ظرفیت‌های مختلف
 • داشتن قابلیت بازیافت (برای جلوگیری از آسیب به محیط زیست و طبیعت)
 • امکان نصب توضیحات محصول و یا برند محصول روی بسته‌بندی کیسه راشل

 

جنس کیسه‌های توری راشل

احتمالا کیسه‌های راشل را از نزدیک دیده و لمس کرده‌اید. این کیسه‌ها از جنس پلاستیک هستند.

قیمت و انواع گونی پلاستیک

تحمل وزن در کیسه‌های راشل

کیسه‌های توری راشل می‌توانند بیش از چندین برابر وزن خود را حمل کنند. برای مثال با یک کیسه توری راشل 12 گرمی می‌توانید حدود 7 کیلوگرم محصول را جابجا کنید. یا یک کیسه 40 گرمی تا 45 کیلوگرم ظرفیت حمل بار دارد. این مثال‌ها، نشان از مقاومت بالای این نوع کیسه دارند. معمولا ظرفیت کیسه‌ها در مقابل ابعادشان نیز به صورت زیر است:

ابعاد (بر حسب سانتی متر)

37x50

37x65

45x65

50x80

60x80

ظرفیت (بر حسب کیلوگرم)

10

15

20

30

45

 

 

 

نحوه بافت کیسه توری راشل

برای تولید کیسه توری راشل ابتدا باید فیلم‌های نایلونی تولید کرد. مواد پلی اتیلن سنگین یا HDPE، با افزودنی‌هایی چون رنگدانه، آنتی یووی Anti UV و ... ترکیب شده و بعد در واحد تولید فیلم به شکل رول‌های نایلونی با ضخامت‌های مختلف تولید می‌شود. سپس این رول‌ها روی دستگاه استیلینگ قرار می‌گیرند و به نخ تبدیل می‌شوند. این نخ مستقیما به دستگاه بافنده می‌رود که به آن راشل هم گفته می‌شود. در این دستگاه، دو ردیف سوزن راهنما وجود دارد که نخ‌ها را برای بافت و حرکت در کنار سوزن‌های زبانه‌دار هدایت می‌کنند. در این مدل از بافت کیسه، یک ردیف از سوزن را تار می‌نامند. هر یک از این سوزن‌های راهنما در اطراف یک سوزن زبانه‌دار حرکت کرده و یک گره حلقوی به وجود می‌آورند.

ردیف دیگر، همانطور که قابل حدس است، پود نامیده می‌شود. این سوزن‌های راهنما این قابلیت را دارند که بین دو یا بیش از دو سوزن زبانه‌دار حرکت کنند که باعث به هم پیوستگی ردیف گروه‌های تار حلقوی شده و یک سطح ایجاد می‌کنند. معمولا، بافت‌های راشل از نظر تعداد ردیف تار یا همان گره‌های حلقوی به چند دسته مختلف تقسیم می‌شوند که غالبا به تعداد ردیف در اینچ محاسبه می‌شود.

 

0 دیدگاه

دیدگاه شما